O HŘE

AW's AN - Recenze

Janp | 19:25 | 0 k.
1 OCT 2012

Přinášíme vám vlastní recenzi datadisku AW's American Nightmare. Pojďte se spolu s námi na tento přídavek podívat.

American Nightmare je pokračování původního Alana Waka. Náš starý známý spisovatel a šampion světla v jedné osobě se zde utká se svoji temnější polovičkou, Mr. Scratchem.

Jejich souboj ale bude chvíli trvat, a když píši chvíli, myslím to vážně. Hra Vám vydrží okolo 6 hodin, takže ji můžete dohrát za jedno odpoledne. Nemůžeme to ale vývojářům nějak zvlášt vyčítat, protože American Nightmare není plnohodnotná hra, ale spíše samostatně spustitelný datadisk.

Za co vývojáře můžeme seřvat je dokola se opakující prostředí. Ve hře jsou jen 3 lokace, které budete po celou dobu hraní stále a stále navštěvovat. Jejich velikost není ani zdaleka tak veliká, jak byste možná čekali. Toho si ale ani nebudete mít čas všimnout, protože vás příběh požene z jednoho místa na druhé pořádnou rychlostí. Hold, město Night Springs v Arizoně nepatří k největším oblastem na zemi.

Když už je řeč o příběhu, nečekejte stejnou atmosféru, jako u původní hry. Možná je to tím, že Alanova image se trochu pozměnila, možná tím, že je hra celá oděna v akčnějším hávu, kde každou chvíli slyšíte jednu z pecek bratrů Andersenových, známých jako Thor a Odin. Ano, tato dvojka se vrací i v tomto díle, a i když se fyzicky neobjeví, z rádia si jich užijete dost. Chlapi se totiž znovu postavili na nohy a s pomocí Barryho vydali novou desku. Podobně je na tom Alice, Alanova manželka. Místo fotoaparátu vzala kameru a natočila film o svém mrtvém manželovi. Když Alan na konci původní hry skončil na Temném místě, byl prohlášen za mrtvého, ale to už jistě sami víte.

Z Temného místa se Alan dostal až do Night Springs, a to nejen do města, ale rovnou do televizní show, pro kterou sám napsal několik příběhů. S touhou zabití Mr. Scratche, který si ukradl Alanův život pro sebe, se tedy šampion světla postupně dostává z Temnoty až do reálného světa.

Alan Wake American Nightmare není špatná hra. Dokonce bych ji nenazval průměrnou. Má své chyby, ale je to další mezník v sérii o spisovateli Alanu Wakovi, při kterém se budete skvěle bavit. Pokud překousnete menší hrací dobu (kterou si ale můžete prodloužit hledáním všech stránek Alanova deníku) a ke konci stereotypní hratelnost (cestování časem se bez obětí neobejde), zůstane vám hra, která vás na chvilku zabaví.

Hodnocení:

Klady:

  • Alan Wake
  • příběh
  • velké množství zbraní

Zápory:

  • malá hrací doba
  • ke konci stereotypní
  • horší atmosféra než v „jedničce“

Celkové hodnocení: 7/10


Dočetli jste? Pokračujte:

AW's American Nightmare – na našem diskusním fóru.


Komentáře

Komentáře

Komentáře podporují Texy! syntaxi.

Např.: "text odkazu":odkaz | **tučně** | *kurzíva*

VYHLEDÁVÁNÍ

Vyhledávání

KR. ZPRÁVY

[<] [>]

21:12 / 8. 12. 2012

Zaktualizovali jsme anketu! Pojďte s námi hlasovat! (Na hlavní stránce webu, v pravém sloupci dole.) Tentokrát se vás ptáme, zda byste uvítali pokračování Alana!


17:49 / 23. 10. 2012

Na portálu idnes.cz probíhá anketa o nejvíce děsivou hru. Alan Wake je jedna z možností hlasování. Jak budete hlasovat? Diskutujte na našem fóru!


16:42 / 8. 10. 2012

V souvislosti s včerejší anketou – spousta z vás hlasovala pro možnost „Ano, pokud bych mohl sám navrhnout, o jakou hru by se jednalo.“, ale zatím nikdo nenapsal jakou hru by chtěl. Proto jsme otevřeli nové téma, kam své přání ohledně nové sekce můžete vepsat. Těšíme se na vaše náměty!


13:10 / 30. 9. 2012

Dnes jsme spustili novou anketu, kde se vás ptáme, zda byste chtěli Alana vidět i jako film.

V minulé anketě jsme od vás zjišťovali, zda jste viděli film Bright Falls. Vaše odpovědi a jejich poměr naleznete v archivu anket na našem webu.


14:11 / 20. 9. 2012

Dnes jsme spustili novou anketu, kde se vás ptáme, zda jste viděli filmový prequel k Alanu Wakeovi – Bright Falls – hlasujte na úvodní stránce webu.

V minulé anketě jsme od vás zjišťovali, na čem jste hráli AW. Vaše odpovědi a jejich poměr naleznete v archivu anket na našem webu.

Posledních 5 zpráv z našeho Twitter kanálu:

Kanál není aktuálně k dispozici.

ANKETA

Máme nové fórum. Přijdete podiskutovat o Alanovi?


Ano
55%
Ne
45%

[archiv anket] Hlasovalo: 1187 lidí

Z GALERIE

Gameplay
[23. 4. 2010]
* * * * * * *